Od poniedziałku otwarte salony kosmetyczne i fryzjerskie. O czym powinniśmy wiedzieć?

16.05.2020

Po dwóch miesiącach przerwy będziemy mogli ponownie wybrać się do fryzjera i kosmetyczki. Obowiązuje jednak ścisły rygor sanitarny.

Wszystkie wizyty będą musiały być umawiane telefonicznie lub internetowo na konkretną godzinę. Zlikwidowane zostaną poczekalnie. Fryzjerzy i kosmetyczki mają obowiązek noszenia odzieży ochronnej, a także zasłaniania ust i nosa. Nie będzie można używać też testerów produktów. Zaleca się także, aby klienci podczas wizyty nie używali telefonów komórkowych. Nadal obowiązkowy jest półtorametrowy dystans między klientami.

Zapewnienie wszystkich środków ostrożności to dla nas kolejne wydatki, ale cieszymy się, że w końcu ruszamy – mówiła w Pulsie Regionu Anna Karaś, właścicielka salonu kosmetycznego i odnowy biologicznej w Tarnowie.

Mam rękawiczki, mam maseczki jednorazowe dla klientek, które sama robiłam. Mam cały pakiet do dezynfekcji ponieważ współpracuję z firmą farmaceutyczną. Mam zamontowane dozowniki z płynami, ręczniki jednorazowe mam jonizator, który będzie mi oczyszczał powietrze. Więc sam fakt tego ile trzeba było dołożyć do tego, żeby trzymać ten proces na jeszcze wyższym poziomie.

Dodaje, że podobnie jak wielu innych pracodawców z branży beauty musiała zwolnić część pracowników.

Posłuchaj:
Cała rozmowa
Bartek Ziaja, Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Motyka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN