Ponowne dezynfekcje miejsc publicznych w regionie [ZDJĘCIA]

26.10.2020

W związku z panującą pandemią władze w wielu miastach w Polsce zdecydowały o ponownym odkażaniu miejskiej przestrzeni, m.in. ławek, przystanków, koszy na śmieci czy placów zabaw. Tego typu działania podjęto m.in. w gminie Wierzchosławice i w Tarnowie.

Mają one poprawić bezpieczeństwo mieszkańców i zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem Sars-Cov-2.

Dezynfekcją miejsc użyteczności publicznej w gminie zajmują się strażacy – mówi Andrzej Mróz, wójt gminy Wierzchosławice. – Otrzymali oni, w ramach walki z Covidem, z Urzędu Marszałkowskiego wyposażenie w postaci opryskiwaczy, środków dezynfekujących i w związku z takim nasileniem ilości zachorowań w Polsce postanowiliśmy pierwszy raz taką akcję przeprowadzić i przy takich ilościach osób zakażających się będziemy tę akcję systematycznie kontynuować. Myślimy, że to będzie raz, może dwa razy w tygodniu. Wynika to też z tego, że każdy kolejny komunikat, to 2-3 kolejne osoby zakażone w gminie.

W ubiegły piątek druhowie OSP Łętowice dezynfekowali m.in. wiaty przystankowe, place zabaw oraz siłownie plenerowe w miejscowościach Łętowice, Bogumiłowice, Mikołajowice i Sieciechowice.

Również Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie w ostatnim czasie zintensyfikował dezynfekcję miejskiej infrastruktury. Tutaj odkażaniem przystanków komunikacji miejskiej i ich otoczenia, barierek i wind, ponad 200 przycisków na sygnalizatorach świetlnych przy przejściach dla pieszych, tablic dynamicznej informacji pasażerskiej czy parkometrów zajmują się pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych.

Obecnie, przy sprzyjającej pogodzie, miasto dezynfekowane jest codziennie.

Według ostatnich statystyk (24-25 października) Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnowie, w gminie Wierzchosławice zakażonych jest aktualnie 30 osób, w gminie Tarnów 76.

Łącznie w powiecie tarnowskim zakażone są 474 osoby, 11 osób zmarło.

Posłuchaj:
Andrzej Mróz
Anna Szczepanek, fot. OSP Łętowice
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN