PORADNIK PACJENTA, czyli co powinieneś wiedzieć w związku z koronawirusem

27.03.2020

Czym jest koronawirus? Co zrobić jeżeli zauważymy u siebie niepokojące objawy? Jakie dolegliwości mogą świadczyć o koronawirusie? Jak działają teraz poradnie diagnostyczne i jak wyglądają konsultacje lekarskie? Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie opracował specjalny Poradnik, który pomoże odnaleźć się pacjentom w nowej – trudnej rzeczywistości.

W Poradniku są także numery telefonów do specjalistów, którzy udzielają teleporad medycznych oraz informacje na temat nowych zasad funkcjonowania przychodni w związku z wprowadzonymi restrykcjami.

– Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja z jaką przyszło nam się zmierzyć, u wielu osób budzi niepokój. Dlatego opracowaliśmy specjalny poradnik, który pomoże naszym pacjentom odnaleźć się w tej nowej – mamy nadzieję, że chwilowej- rzeczywistości. Zawiera on najbardziej aktualne informacje pomagające pacjentom poruszać się w systemie opieki zdrowotnej. Pragnę podkreślić, że nasi specjaliści cały czas są do dyspozycji pacjentów, teraz trochę w innej formie, bo staramy się ograniczać bezpośrednie kontakty. Zachęcamy do korzystania z teleporad medycznych, numery telefonów są także w tym poradniku. Oczywiście jeżeli zachodzi taka potrzeba pacjent jest przyjmowany w przychodni przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa – mówi prezes ZPS, lekarz Jarosław Kolendo.

Wszyscy pacjenci wchodzący do przychodni zostają poddani wstępnej kwalifikacji polegającej na zebraniu wywiadu epidemiologicznego i pomiarze temperatury.

Warto pamiętać, że lekarz udzielający porady telefonicznej na podstawie przeprowadzonego wywiadu medycznego i oceny stanu zdrowia pacjenta ma możliwość wystawienia skierowania, e-recepty czy też zwolnienia lekarskiego.

Poradnik można znaleźć na stronie internetowej przychodni (zps.tarnow.pl)

Sprawdź TUTAJ

Posłuchaj:
Jarosław Kolendo
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Magdalena Marszałek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Gąsienica
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN