Porody w Brzesku możliwe od września

20.07.2020

Wygląda na to, że mieszkanki powiatu brzeskiego po wakacjach będą mogły znów rodzić u siebie.

Dyrektor szpitala zabiega o to żeby zadania realizowała firma zewnętrzna. Starosta brzeski ucina jednocześnie spekulacje na temat rzekomej likwidacji Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.

W programie Słowo za Słowo zapewnił, że starostwu – który jest organem nadzorującym szpital – zależy na tym, aby oddział funkcjonował tak jak do tej pory.

– Z tego co relacjonował nam podczas ostatniej sesji pan dyrektor, zabiega o to żeby zewnętrzna firma realizowała te zadania związane z porodami. Zadeklarował, że do końca sierpnia takie rozmowy się zakończą i od 1 września rozpocznie działalność Oddział Ginekologiczno -Położniczy – mówi starosta brzeski Andrzej Potępa.

Wg zapewnień starosty, szpital może zyskać na współpracy z firmą zewnętrzną, ponieważ być może uda się poszerzyć zakres działalności oddziału o ginekologię onkologiczną. Konkretne decyzje mają zapaść w sierpniu.

Brzeska porodówka została zamknięta kilka miesięcy temu.

W czasie pandemii pojawił się problem z anestezjologami, którzy – zgodnie z zarządzeniem Ministerstwa Zdrowia – nie mogli pracować jednocześnie w kilku placówkach. W efekcie zabrakło kadry w brzeskim szpitalu.

Do tej pory pacjentki z powiatu brzeskiego odsyłane są do szpitali w Bochni i Tuchowie.

Posłuchaj:
Andrzej Potępa
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN