Porody w Brzesku wciąż niemożliwe [WIDEO]

20.05.2020

Oddział Ginekologii i Położnictwa w brzeskim szpitalu jest zamknięty do odwołania, a pacjentki odsyłane są na porodówki w Bochni i Tuchowie.

Starosta brzeski Andrzej Potępa, który był gościem programu Słowo za Słowo powiedział, że oddział nie może funkcjonować ponieważ brakuje antestezjologów.

– Po decyzji Ministra Zdrowia, który zalecił lekarzom pracę tylko w jednym szpitalu, no niestety mamy braki w obsadzie anestezjologicznej. Anestezjolodzy muszą być na bloku operacyjnym, a niestety nie ma ich wystarczającej liczby żeby obsadzić całodobowo ginekologię. Na razie trudno powiedzieć kiedy sytuacja wróci do normy. Albo będą zluzowane zasady pracy w szpitalach, no albo zakończy się pandemia.

Tymczasem sytuacja na pozostałych oddziałach szpitala w Brzesku wróciła do normy. Personel medyczny, który był zarażony koronawirusem wrócił już do pracy. Zwiększa się także liczba przyjęć planowych.

To właśnie w brzeskim szpitalu było kilkadziesiąt przypadków zakażeń koronawirusem wśród lekarzy, pielęgniarek i salowych.

W całym powiecie brzeskim, na chwilę obecną zdiagnozowano 68 przypadków zakażeń.

Posłuchaj:
Andrzej Potępa
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN