Porozumienie przedstawiło w Tarnowie założenia Polskiego Ładu

18.05.2021

Wyższa kwota wolna od podatku, polityka mieszkaniowa, ale też i wsparcie dla samorządów czy ulepszenie funkcjonowania Powiatowych Urzędów Pracy. To jedne z założeń Polskiego Ładu zaprezentowanego przez rząd, a które przedstawili w Tarnowie członkowie “Porozumienia”.

Program do którego wiele zapisów w sferze gospodarczej, samorządowej, mieszkalnictwa, budownictwa, cyfryzacji, samorządności wpisaliśmy jako Porozumienie Jarosława Gowina. Polski Ład to szansa dla wielu milionów naszych rodaków – mówi poseł Stanisław Bukowiec

Jak dodaje, w regionie tarnowskim działa już zaproponowana przez Porozumienie Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa.

Większość z 15 gmin biorących udział w projekcie podjęło w tym celu uchwały, teraz zwróciło się o pomoc finansową w budowie mieszkań do Ministerstwa Rozwoju.

Szef lokalnych struktur Porozumienia Seweryn Partyński zaprezentował założenia Pracowni Przemysłu. Miałyby one powstać w każdym powiecie.

– Idea jest taka, aby uczniowie na poziomie szkoły ponadpodstawowej wykazujący się potencjałem w zakresie innowacyjnych technologii, informatyki, branż mających potencjał i i powiązanych z Przemysłem 4.0 mogli rozwijać swoje kompetencje w takich pracowniach ulokowanych w każdym powiecie.

Rząd na razie nie przedstawił terminu realizacji poszczególnych założeń Polskiego Ładu.

Posłuchaj:
Stanisław Bukowiec
Seweryn Partyński
Bartek Ziaja, fot. Karol Klima
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Andrzej Mróz
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Frączek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN