Portal myzbieramy.pl przeżywa prawdziwe oblężenie

27.05.2020

Przez epidemię koronawirusa swoją działalność ograniczyły place targowe i sklepy. Problem jest też z pracownikami, którzy mogliby zbierać sozonowe owoce i warzywa. To wszystko powoduje też wysokie ceny.

Naprzeciw temu wychodzi stworzony w Tarnowie portal myzbieramy.pl. Chętni mogą zebrać i kupić tu, po okazyjnej cenie, plony bezpośrednio u rolników.

Strona od kilku dni cieszy się ogromnym zainteresowaniem – mówi jeden z pomysłodawców przedsięwzięcia, tarnowski radny Mirosław Biedroń.

– Portal, który został stworzony w tym celu przeżywa prawdziwe oblężenie. Proszę sobie wyobrazić, że w ciągu godziny 60 tysięcy ludzi chciało wejść na ten portal, szukając właśnie takich ofert na zbieranie. 99% osób wchodzących na portal chciało pozbierać. To były rodziny, osoby indywidualne, osoby z całej Polski od gór aż po morze.

Dodaje, że możliwe są również bezgotówkowe formy “płatności”. W tym przypadku zebrany przez klienta jeden kilogram danych plonów rolnik oddaje w zamian za kilogram zebrany dla niego.

Podobny system zbierania owoców i warzyw jest znany od lat w Europie Zachodniej, a także w USA i Kanadzie pod nazwą “Pick-Your-Own”.

Posłuchaj:
Mirosław Biedroń
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za Słowo (NS) - Adam Ruszaj
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN