Pościg za pijanym kierowcą

22.01.2020

Wczorajszego popołudnia (21.01) na drogach powiatu dąbrowskiego doszło do policyjnego pościgu za pijanym kierowcą osobowego Audi.

Tuż za Dąbrową Tarnowską 34-letni mieszkaniec gminy Szczucin zignorował policyjne wezwanie do zatrzymania się i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg, do nich dołączył patrol z komisariatu w Szczucinie. 34-latek ignorował sygnały świetlne i dźwiękowe, przyspieszał, wyprzedzał jadące przed nim samochody, na koniec w miejscowości Wola Szczucińska zlekceważył blokadę policyjną i czołowo zderzył się z radiowozem.

Okazało się, że kierowca miał 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a na tylnym siedzeniu wiózł… 11-letnie dziecko.

Dziecku nic się nie stało, zostało przekazane rodzinie. Ranny natomiast został kierowca Audi oraz dwaj policjanci siedzący w radiowozie. Jeszcze wczorajszego wieczora funkcjonariusze, po udzieleniu pomocy, opuścili szpital, kierowca audi natomiast po przebadaniu został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Po czynnościach prokuratorskich na miejscu zdarzenia, zostało ono zakwalifikowane jako kolizja. Jednak jak zaznacza rzecznik dąbrowskiej policji Ewelina Fiszbajn, kierowca odpowie za niezatrzymanie się do kontroli policyjnej, jazdę pod wpływem alkoholu, spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, narażenie życia dziecka oraz spowodowanie kolizji. O jego losie zadecyduje sąd.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józefa Szczurek-Żelazko
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN