Poseł Michał Wojtkiewicz: – Wolę spotkanie od urzędowego pisma [WIDEO]

03.04.2018

Poseł PiS Michał Wojtkiewicz uważa, że prezydent Tarnowa powinien się spotykać z posłami, a nie wysyłać do nich pisma z prośbą o wsparcie.

To komentarz do ostatniego spotkania Romana Ciepieli z parlamentarzystami ziemi tarnowskiej, w którym poseł Wojtkiewicz nie uczestniczył.

Jak mówił w programie Słowo za słowo, miał wtedy posiedzenie Komisji Europejskiej, której jest członkiem i zamiast otrzymać od prezydenta zaproszenie na kolejne spotkanie, dostał listowną prośbę o pomoc w szukaniu pieniędzy na budowę Hali Jaskółka. – Takim dobrym zwyczajem jest spotkanie osobiste. Z wójtami czy burmistrzami rozmawiamy zawsze o danych inwestycjach, jak wyglądają, czy mają jakieś braki, jaką rolę będą spełniały. Tutaj tego nie było. Dostałem krótkie pismo z prośbą o wsparcie. Tam nawet nic nie było napisane, jak ta hala ma wyglądać – komentuje poseł.

Poseł Michał Wojtkiewicz uważa, że działa skutecznie, bo każda z podjętych przez niego interwencji w ministerstwach skutkowała przyznaniem pieniędzy.

Musi jednak poznać więcej szczegółów odnośnie remontu Hali Jaskółka czy Stadionu Miejskiego, by móc reagować, bo w piśmie, które otrzymał, brakuje danych.

Parlamentarzysta twierdzi, że, ze względu na koszty, coraz częściej słychać głosy, że ten pierwszy sportowy obiekt należało zbudować od początku, a nie remontować istniejący.

Zobacz także:

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN