Posiadacze narkotyków wpadli w ręce policji

02.04.2021

Podczas kontroli drogowych policja sprawdza nie tylko prędkość jazdy i trzeźwość kierowców. Okazuje się, że można też wpaść za posiadanie narkotyków. Tak było w ostatnich dniach w Nowym Sączu oraz w Krynicy-Zdrój. Grozi za to do 3 lat więzienia.

Policja zatrzymała auto do kontroli na ul. Batorego w Nowym Sączu. W jej trakcie funkcjonariusze znaleźli zawiniątko z folii aluminiowej z zawartością małych kryształków. Badanie narkotesterem wskazało, że jest to mefedron. Choć samochodem jechały 4 młode osoby, nikt nie kwapił się, by podać się za właściciela narkotyków. W związku z tym dwie 18-latki i dwaj 21-letni mężczyźni (mieszkańcy Sądecczyzny) trafili do policyjnego aresztu. Nazajutrz, jedna z zatrzymanych kobiet przyznała się do swojej własności i usłyszała zarzut posiadania narkotyków.

Podobna sytuacja miała miejsce w Krynicy-Zdroju na ul. Kraszewskiego. – Również podczas kontroli drogowej okazało się, że 22-letni mieszkaniec gminy Krynica miał dwie zwitki folii z białym proszkiem i kryształkami. Po sprawdzeniu tych substancji narkotesterem okazało się, że jest to amfetamina i metaamfetamina. Młody mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu policji w Krynicy-Zdroju, gdzie policjanci przedstawili mu zarzut posiadania środków odurzających – wyjaśnia Justyna Basiaga, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Ponadto 19-letni mieszkaniec gminy Podegrodzie miał przy sobie marihuanę, którą mundurowi znaleźli podczas kontroli zaparkowanego auta, w którym siedziało 4 młodych mężczyzn. – Na widok radiowozu zaczęli zachowywać się nerwowo. Policjanci, podejrzewając, że coś ukrywają, postanowili to sprawdzić. Przeczucie ich nie zawiodło, ponieważ w trakcie interwencji u jednego z mężczyzn znaleźli marihuanę. 19-letni mieszkaniec gminy Podegrodzie, został zatrzymany i przewieziony do sadeckiej komendy, gdzie usłyszał zarzut posiadania narkotyków – mówi Justyna Basiaga.

Za posiadanie narkotyków grozi tym osobom kara do 3 lat więzienia.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józef Gawron
play
Słowo za słowo (NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN