Co z posiłkami w szkole w Porąbce Uszewskiej?

12.10.2020

Dzieci w plecakach noszą zapasy kanapek, termosy, napoje bo w szkole na miejscu nic nie ma – piszą do radia RDN rodzice dzieci ze szkoły podstawowej w Porąbce Uszewskiej i pytają, kiedy się to zmieni?

Jak wiecie z wiadomości RDN przez okres wakacji remontowane były szkole stołówki w gminie Dębno. Przez Covid-19 pojawił się jednak problem z dostarczeniem potrzebnego sprzętu kuchennego.

Już dwa razy musiałem zmieniać termin dostarczenia sprzętu – mówi wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – Tam gdzie remonty były, to w części, czyli w jednej szkole są wydawane, natomiast w drugiej szkole nie są wydawane i będą w najbliższym okresie wydawane . Dlatego powiedziałem, że panie, które tam gotują, mają pewne uciążliwości co do przygotowania posiłków bo mają utrudnione warunki wydawania.

Według informacji uzyskanych od wójta w drugiej szkole w Łysej Górze dzieci przez cały czas w otrzymywały posiłki w postaci suchego prowiantu i napojów. Inaczej sytuacja wygląda w szkole w Porąbce Uszewskiej, gdzie dzieci nie dostają żadnych posiłków.

Aby szkoła zgodnie z zasadami żywienia zbiorowego mogła przygotowywać i wydawać posiłki, musi dysponować odpowiednim wyposażeniem i warunkami sanitarnymi – informuje dyrektor szkoły w Porąbce Uszewskiej Magdalena Węgrzyn – Natychmiast po otrzymaniu ostatnich elementów wyposażenia oraz ich montażu, zgodnie założeniem rozpoczniemy żywienie dzieci – dodaje.

Według informacji przekazanych przez wójta Wiesława Kozłowskiego, kuchnia w szkole w Porąbce Uszewskiej ma być uruchomiona 14 października.

Posłuchaj:
Wiesław Kozłowski
Bartek Ziaja, fot. zdjęcie ilustracyjne/archiwum
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Józef Gawron
play
Słowo za słowo (NS) - Michał Kądziołka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN