Postulat przedsiębiorców możliwy do spełnienia? – interwencja RDN

12.04.2018

Dodatkowe bezpłatne parkingi w centrum Brzeska szansą dla handlowców i małych przedsiębiorców? Uważają oni, że od chwili wprowadzenia opłat za pozostawienie samochodu, obroty w ich sklepach diametralnie spadły.

– Darmowy parking będzie magnesem dla klientów – mówią reporterowi RDN handlowcy z Brzeska. – Samo to, że ktoś się zatrzyma na pięć minut, musi biec po kartę. Dla wielu klientów jest to nieopłacalne. Kontrolerzy polują na kierowców, gdy tylko nie ma opłaty to dają mandaty. Jest to na pewno uciążliwe. Tym bardziej w centrum miasta parkingi powinny być bezpłatne, bo teraz się robi zamieszanie. Więcej by było klientów, bo z miejscem postojowym jest problem, są wiecznie zajęte – dodają handlowcy.

Co na to władze?

Samorząd brzeski obawia się jednak, że zniesienie opłat za postój może negatywnie wpłynąć na liczbę miejsc parkingowych w centrum miasta. – Taka decyzja nie poprawiłaby sytuacji handlowców – mówi sekretarz miasta Stanisław Sułek. – Stałyby te same auta i to nie zwiększyłoby rotacji na parkingach. A w handlu chodzi o to, by auta się zmieniały i inni klienci przychodzili. Można się zastanowić nad bezpłatną godziną. Ale w kilku miejscach takie próby już były podejmowane. Nie miały one wpływu na rotacje aut i na razie musimy pozostać przy tym co jest – tłumaczy Stanisław Sułek.

O bezpłatne parkingi w centrum Brzeska postuluje radny sejmiku województwa małopolskiego Adam Kwaśniak. Jego zdaniem może to być szansą dla małych i średnich przedsiębiorców, którzy mają tam swoje sklepy. Twierdzi, że ich sytuacja jest bardzo trudna, niektórych grozi nawet upadłość.

Posłuchaj:
Handlowcy
Stanisław Sułek
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN