Poszukiwacze legend – gra terenowa po Gminie Szerzyny [ZDJĘCIA]

26.06.2021

Podczas plenerowego spotkania można było dobrze się bawić poznając lokalne legendy, jednocześnie zdobywając atrakcyjne nagrody.

“Poszukiwacze legend” to projekt realizowany Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Szerzynach.

Zadanie polegało na zorganizowaniu cyklu spotkań warsztatowych, na których młodzież z terenu gminy pod okiem wykwalifikowanych edukatorów poznawała tajniki tworzenia gier mobilnych. Efektem tych warsztatów była premiera gry terenowej dla mieszkańców całej gminy, która odbyła się 26 czerwca.

Gra “Bilet powrotny” rozpoczynała się i kończyła na placu przy szkole, w centrum Szerzyn.

Uczestnicy mieli za zadanie pomoc ekscentrycznemu Cedrykowi, który gościł na terenie gminy, w odnalezieniu biletu powrotnego do domu. Motywem przewodnim poszukiwań stały się legendy i podania z terenu całej gminy.

Zadaniem graczy było zeskanowanie sobie na telefon kodu QR, wyruszenie w trasę, rozwiązanie zagadek i zadań nawiązujących do legend ze wszystkich miejscowości Gminy Szerzyny.

Wydarzeniu towarzyszyły stoiska z atrakcjami i pamiątkami z ponad 120. zakątków świata, prezentowane przez grupę podróżników z „Poznajemy świat”.

Poprzez takie działania chcemy poszerzyć grono czytelników naszych bibliotek, jak też zaprosić do postrzegania bibliotek, jako miejsc przyjaznych i nowoczesnych –  powiedziała RDN Renata Górka z GCKiCz Szerzyny.

Gra terenowa po gminie Szerzyny “Poszukiwacze legend” została zorganizowana w ramach Programu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu – Instytutu Książki pod nazwą „Partnerstwo dla książki” . W ramach tego programu Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa z Gminy Szerzyny pozyskało środki na realizację projektu.

Aplikacja na grę mobilną dla zainteresowanych oraz turystów jest dostępna w postaci kodu QR do pobrania w GCKiCz, do lipca 2022 r.

 


                           
 

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN