Poszukiwane osoby chętne do pracy w placówkach zbiorowej kwarantanny

24.03.2020

Władze miasta i powiatu szukają chętnych osób, które chcą pracować w placówce, gdzie będą prowadzone zbiorowe kwarantanny. Decyzję o utworzeniu takiego miejsca wydał Wojewoda Małopolski.

 

Apel o podjęcie pracy został skierowany głównie do osób, które wchodzą w skład personelu medycznego, czyli lekarzy, pielęgniarek, położnych, ratowników medycznych, ale też studentów pielęgniarstwa, którzy są co najmniej na trzecim roku studiów. Zgłaszać mogą się też osoby wykonujące prace techniczne, które będą związane z zabezpieczaniem funkcjonowaniem obiektu objętego kwarantanną. Wynagrodzenie za pracę w takim miejscu ma wynieść nie mniej niż 150 % przeciętnej pensji na danym stanowisku pracy. Przypomnijmy, kwarantannie zbiorowej są poddawane osoby zdrowe, które miały kontakt z osobami zarażonymi lub podejrzewanymi o zarażenie koronawirusem. Kwarantanna jest obowiązkowa dla osób, które wróciły z zagranicy.

Gdzie należy wysyłać oferty?

UMT: Oferty należy wysyłać na adres mailowy w.izworski@umt.tarnow.pl można się też zgłaszać pod numerem telefonu 604480103.

W ofercie należy umieścić informacje o swoim wykształceniu i kwalifikacjach, ale też pisemną zgodę na podjęcie pracy w miejscu objętym zbiorową kwarantanną.

Starostwo: Więcej informacji można uzyskać u Wojciecha Mika, dyrektora Wydziału Zarządzania
Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Tarnowie pod numerem telefonu: 695 583 095,
lub pod adresem mailowym; czk@powiat.tarnow.pl

Posłuchaj:
Katarzyna Antosz, fot. pixabay.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN