Poszukiwanie uprowadzonej nastolatki w Gorlicach okazało się fałszywym alarmem

10.06.2021

150 policjantów brało udział w akcji poszukiwawczej w Gorlicach i okolicach. Po regionie latał też helikopter. W środę (9.06.) po południu wszystkie lokalne służby zaangażowane były w przeszukanie rejonu miasta i Stróżówki, po tym, jak dwie 10-latki i poinformowały policję, że widziały, jak dwóch zamaskowanych mężczyzn w kapturach wciąga do busa nieznaną im nastolatkę.

Jak informuje rzecznik gorlickiej policji, Grzegorz Szczepanek, już udało się wykluczyć uprowadzenie. – Zdarzenie, które było opisane przez dziewczynki, nie miało charakteru przestępstwa, dotyczyło dorosłej kobiety, która dobrowolnie wsiadła do samochodu. Z dziećmi rozmawiał również psycholog policyjny, więc nie ma wątpliwości, że dziewczynki tę sytuację odebrały bardzo poważnie. Zareagowały tak, jak je nauczono, moim zdaniem bardzo poprawnie. Szukały pomocy – wyjaśnił.

Dlatego, że policja ustaliła, że fałszywe zgłoszenie o porwaniu nie było działaniem z premedytacją, dzieci nie poniosą konsekwencji. – Jeśli jesteście świadkami niepokojącego zdarzenia, od razu zgłoście to na komisariat – dodaje rzecznik.

Policyjna akcja w Gorlicach. Wylądował śmigłowiec w związku z podejrzeniem porwania! [WIDEO]

Posłuchaj:
Grzegorz Szczepanek
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za Słowo (NS) - Adam Ruszaj
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN