Potrącił kobietę na przejściu i uciekł. Wpadł, bo… uderzył w barierki

28.01.2022

Przez kilka godzin tarnowscy policjanci poszukiwali kierowcę, który na ul. Klikowskiej potrącił pieszą.

Do zdarzenia doszło w środę (26.01). W godzinach przedpołudniowych kierowca czarnego samochodu typu suv, w rejonie ronda klikowskiego, nie ustąpił pierwszeństwa i na przejściu dla pieszych potrącił 65-letnią kobietę, następnie uciekł z miejsca wypadku.

Świadkowie udzielili poszkodowanej pomocy i szybko powiadomili pogotowie, które zabrało mieszkankę Tarnowa do szpitala.

To oni również wskazali sprawcę, kierowcę czarnego suv-a, który przejechał po wysepce i oddalił się w kierunku ul. Elektrycznej. Przy pomocy monitoringu funkcjonariuszom udało się ustalić okoliczności wypadku, model samochodu sprawcy oraz jego numer rejestracyjny. Rozpoczęło się jego poszukiwanie.

Kilka godzin później policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ul. Orkana kierowca nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i uderzył w ogrodzenie posesji. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że… to ta sama osoba, która potrąciła 65-latkę.

73-letni mężczyzna przyznał się do spowodowania wypadku, jednak nie potrafił odpowiedzieć na pytanie dlaczego odjechał z miejsca.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz ukarali mandatem karnym. Za spowodowanie wypadku grozi mu także grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Kobieta na szczęście wyszła ze szpitala bez poważniejszych obrażeń.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN