Potrzebne 8 milionów złotych, aby Marcelek mógł żyć

27.01.2021

2-letni Marcel Kubala z Jadownik choruje na marskość wątroby. Aby uratować dziecko potrzebny jest kosztowny zabieg w klinice w Chicago.

Marcel urodził się jako wcześniak w 25 tygodniu ciąży ważąc 900 gram. Przez miesiąc jego oddech był sztucznie podtrzymywany przez respirator. Przeszedł wrodzone zapalenie płuc, martwicę jelit i wiele innych chorób. Śmiertelnym zagrożeniem dla chłopca okazały się jednak problemy z wątrobą.

Wszystkie kliniki w Polsce i Europie odmówiły transplantacji wątroby od taty chłopca z powodów neurologicznych i podejrzenia niepełnosprawności chłopca. Jedyną kliniką na całym świecie, która wyraziła gotowość operacji chłopca jest Children’s Hospital of Chicago.

Koszt zabiegu to 8 milionów złotych.

Jeśli nasze dziecko nie zostanie zoperowane, to umrze – mówi pani Karolina, mama chłopca. – Liczy się każdy dzień – dodaje. – Bardzo prosimy o pomoc dla naszego chorego synka Marcelka, który potrzebuje pilnego przeszczepu w Stanach Zjednoczonych. Bez pomocy nie uda nam się uzbierać takiej wysokiej kwoty jak 8 milionów złotych. Dlatego bardzo prosimy, pomóżcie uratować nasze dziecko.

Zbiórka dla Marcelka Kubali jest prowadzona na portalu siepomaga.pl. Link znajdziecie TUTAJ

Posłuchaj:
Karolina Kubala
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo(NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN