Nie żyje 10-letnia Karolina. Siołkowa modli się w intencji dziewczynki

24.02.2019

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego musiał interweniować w Siołkowej, w powiecie nowosądeckim. Właśnie tutaj potrzebna była dziś (24.02) pomoc dla 10-letniej Karoliny Igielskiej. Na razie nie wiadomo czemu dziewczynka potrzebowała reanimacji, ale jej stan wymagał szybkiego transportu do szpitala. – Potrzebny szturm do nieba – piszą na profilu facebook Siolkowa.pl mieszkańcy tej miejscowości.

Lokalna społeczność prosi o modlitwę w intencji dziewczynki. – W Klasztorze u Sióstr Dominikanek ks. Janusz odprawił Mszę św. za Karolinkę, a jutro (25.02) o godz 6.30 w bazylice również będzie Msza św. za Karolinką. Wspierajmy się wzajemnie w tak trudnych chwilach – apelują.

Jak dowiadują się nasi reporterzy mimo pomocy ratowników i lekarzy dziewczynka zmarła. Siołkowska społeczność prosi o modlitwę w intencji duszy Karoliny.

W akcję ratunkową zaangażowani byli sądeccy strażacy m.in. z OSP Grybów -Biała. Zabezpieczali teren do lądowania i startu śmigłowca. O przebiegu akcji także informują na portalu społecznościowym – Bezpieczne miejsce do lądowania helikoptera ustaliśmy nieopodal szkoły podstawowej. Odległość do miejsca zdarzenia wynosiła ok. 0,5 km więc zawieźliśmy tam ratowników medycznych LPR – piszą.

Strażacy pomagali w reanimacji 10-letniej dziewczynki. W działaniach uczestniczyli OSP KSRG Grybów – Biała W. i OSP Siołkowa.

 

 

rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN