Powiat bocheński zaprasza do współpracy organizacje pozarządowe

02.02.2021

Uwaga działacze organizacji pozarządowych. Powiat bocheński rozpoczyna przyjmowanie wniosków o dofinansowanie zadań w zakresie kultury, sportu i turystyki. Jakie pieniądze i na co zostaną rozdysponowane?

W sumie do rozdania jest prawie sto tysięcy. Najwięcej ponad 60 % pieniędzy na realizację zadań dotyczących kultury. Mają być za nie organizowane imprezy wspierające integrację mieszkańców oraz związane z kultywowaniem lokalnych tradycji. Można będzie zdobyć dofinansowanie edukacji muzycznej oraz popularyzację tradycji orkiestr dętych.

25 tysięcy złotych władze powiatu zamierzają przeznaczyć na sport. Na wsparcie mogą liczyć jednostki, które organizują powiatowe imprezy dla dzieci i młodzieży, a także przygotowujące młodych ludzi do rywalizacji i wspierające sport niepełnosprawnych.

8 tysięcy przeznaczono na turystykę czyli realizację inicjatyw wspierających czynny wypoczynek oraz dofinansowanie publikacji regionalnych, promujących produkty turystyczne lub walory turystyczno-przyrodnicze Bocheńszczyzny.

Podobna choć nieznacznie mniejsza kwota została przeznaczona na dofinansowanie omawianych zadań w roku ubiegłym. Niestety ze względu na zagrożenie epidemiczne wydano jedynie kilkanaście procent tej kwoty – najwięcej na festiwal Integracja malowana dźwiękiem.

Posłuchaj:
Marek Kołdras
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN