Powiat brzeski: Dane o dzialce bez wychodzenia z domu

05.01.2017

 

To ma byc rewolucja jesli chodzi o geodezje. Malopolska przeznaczy ponad 170 milionów zlotych na uaktualnienie map. Dostep bedzie do nich cyfrowy. Jako pierwszy umowe na dofinansowanie „E-uslug” otrzymal powiat brzeski. Dostanie na to ponad szesc milionów zlotych.

To ma byc duze ulatwienie dla mieszkanców, którzy na przyklad chca wybudowac dom. – W formie internetowej bedzie mozna sprawdzic, czy na danej dzialce mozna prowadzic prace budowlane – mówi Andrzej Surówka, geodeta powiatowy.

Nie wychodzac z domu na ekranie komputera bedzie mozna zalezc potrzebne dla siebie dokumenty. – Bedzie mozna pobrac mapy calkowicie bezplatnie – podkresla Andrzej Potepa, starosta brzeski.

W wielu powiatach w Malopolsce wydzialy geodezyjne dysponuja mapami, które maja sto lat i sa nieaktualne, dlatego województwo na unowoczesnienie zbiorów geodezyjnych przeznaczylo ponad 170 milionów zlotych. – Tak, aby potencjalni inwestorzy nie tylko zapoznali sie z wielkoscia dzialki, ale czy jest ona uzbrojona w infrastrukture techniczna jak wodociagi, kanalizacja czy gaz – podkresla Stanislaw Sorys, wicemarszalek malopolski.

Powiat brzeski jest pierwszym, który podpisal umowe na dofinansowanie. Takich samorzadów bedzie jeszcze dwadziescia.

Posluchaj relacji:

Lukasz Wrona

Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN