Powiat limanowski nie będzie dokładał do budowy term? [WIDEO]

05.02.2019

Powiat limanowski nie chce już dopłacać do spółki Gorczańskie Wody Termalne. Władze powiatu chcą wycofać swoje udziały ze spółki. Starosta limanowski Mieczysław Uryga przekonywał w porannej rozmowie radia RDN Nowy Sącz, że ta decyzja ma przyśpieszyć budowę basenów geotermalnych w Porębie Wielkiej.

– Będę rozmawiał z wspólnikami, żeby podjąć decyzję o sprzedaży tych udziałów. Chodzi o to, żeby nie blokować tej inwestycji i jak najwcześniej wybudować tam baseny geotermalne. Powiat nie jest od realizacji dużych inwestycji. Powinniśmy przygotować przedsiębiorcom dobry grunt pod inwestycje i tak właśnie jest w tym przypadku. Uruchamiamy tam zakład górniczy, będziemy mieli już dostęp do wody termalnej, a gmina Niedźwiedź wybudowała już tężnię – dodał.

Pomysł starosty musi zaakceptować jeszcze rada powiatu. Spółka Gorczańskie Wody Termalne została założona w 2007 roku, na podstawie umowy zawartej przez powiat limanowski, gminę Niedźwiedź, gminę Mszana Dolna oraz miasto Mszana Dolna.

Jej celem miało być gospodarowanie wodami termalnymi w Porębie Wielkiej. Do tej pory udało się wybudować Centrum Rekreacji i Balneologii. Spółka cały czas szuka inwestora, który wyłoży pieniądze na budowę basenów termalnych. Może to kosztować ponad 70 milionów złotych.

 

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Biedroń
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN