Powiat limanowski dał zielone światło na sprzedaż udziałów w spółce Gorczańskie Wody Termalne

22.03.2019

Radni powiatu limanowskiego popierają pomysł starosty Mieczysława Urygi o sprzedaży udziałów w spółce Gorczańskie Wody Termalne. W piątek (22.03) podjęli uchwałę intencyjną w tej sprawie. Znalezienie inwestora jest zdaniem władz powiatu limanowskiego jedynym słusznym rozwiązaniem, by w Porębie Wielkiej w końcu powstały baseny termalne.

Radni powiatu limanowskiego byli właściwie jednogłośni. 23 było za, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Dzięki tej decyzji można teraz przygotować procedurę sprzedaży udziałów powiatu. – To jeszcze nie jest wyrażenie zgody na sprzedaż spółki, ale teraz ciąży na nas obowiązek podjęcia ostatecznej decyzji o jej przyszłości. Szacunkowe koszty budowy basenów termalnych wraz z zapleczem, przekraczają 100 milionów złotych. Żadnego samorządu nie stać na zainwestowanie takich pieniędzy – mówi Mieczysław Uryga, starosta limanowski.

Dodajmy, że uchwały intencyjne w sprawie sprzedaży udziałów muszą też przegłosować pozostali udziałowcy, czyli gminy Niedźwiedź, Mszana Dolna i miasto Mszana Dolna.

Prywatny przedsiębiorca musi to kupić i najlepiej w całości. Samorządów nie stać na prowadzenie takich inwestycji. Pytanie, czy ten inwestor znajdzie się – komentuje Rafał Rusnak, wójt gminy Niedźwiedź.

Spółka Gorczańskie Wody Termalne została założona w 2007 roku, na podstawie umowy zawartej przez powiat limanowski, gminę Niedźwiedź, gminę Mszana Dolna oraz miasto Mszana Dolna.

Jej celem miało być gospodarowanie wodami termalnymi w Porębie Wielkiej. Do tej pory udało się wybudować Centrum Rekreacji i Balneologii, choć to odrębna inwestycja, prowadzona przez powiat limanowski.

rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Stanisław Wojdak
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Bryk
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN