Powiat nowosądecki bezpłatnie odbierze azbest od mieszkańców

25.05.2022

Osoby, które chcą usunąć azbest z dachów swoich domów, mogą liczyć na bezpłatne wsparcie ze strony samorządu. Wystarczy wypełnić odpowiedni wniosek i skontaktować się z pracownikami Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Trwa właśnie nabór wniosków.

Możemy zagwarantować, ze wszystkie wnioski, które wpłyną w tym roku, zrealizujemy do marca przyszłego roku. Apelujemy, żeby jeśli ktoś nosi się z takim zamiarem, to, żeby to w tym terminie zrobił. W tej chwili tę gwarancję dać możemy, a od marca może być różnie, bo wejdziemy w nowe i nieznane jeszcze finansowanie, program i realizacje – mówi Stanisław Ryba, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Starostwo rocznie usuwa azbest z około 450 posesji na terenie powiatu nowosądeckiego.

Urząd pokrywa koszty pakowania, załadunku, transportu i przekazania do unieszkodliwienia na składowisko odpadów niebezpiecznych. Azbest z dachu trzeba ściągnąć na własny koszt.

Wnioski możne składać osoba, która ma tytuł prawny do nieruchomości, z której usuwany jest azbest. Druk wniosku dostępny jest w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu, ul. Jagiellońska 33 pok. 115 oraz na stronie internetowej www.bip.nowosadecki.pl.

Posłuchaj:
Stanisław Ryba
Maria Mółka, fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Marian Jankisz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN