Powiat tarnowski wspiera walczącą z koronawirusem gminę Tuchów

10.06.2020

Pierwsza pomoc dotarła do tuchowskiego klasztoru i DPS-u w miniony piątek. Były to środki ochrony osobistej: maseczki, przyłbice czy środki do dezynfekcji – mówi programie Słowo za słowo starosta tarnowski Roman Łucarz.

Gość porannej rozmowy RDN dodaje, że również zwrócił się o dodatkowe wsparcie ze strony władz Małopolski. Pomoc już dotarła do Tuchowa – dodaje.

Zarówno do klasztoru jak i do DPS-u napłynęło już bardzo dużo środków: płyny do dezynfekcji rąk, podłóg, maseczki, rękawice i inne środki ochrony osobistej. Zaopatrzenie jest bardzo dobre i wystarczy na dłuższy okres czasu.

56 osób w gminie Tuchów jest zakażanych koronawirusem. 33 osoby to ojcowie redemptoryści w tuchowskim klasztorze, 20 osób w DPS-ie – 18 sióstr i 2 pensjonariuszy i trzy osoby w Tuchowie.

Testy zostały przeprowadzone już u wszystkich redemptorystów oraz pensjonariuszy i pracowników DPS-u w Tuchowie. Część zakażonych sióstr józefitek z DPS-u oraz dwóch pensjonariuszy przebywa w izolatorium w Krakowie. Pozostałe siostry wróciły do Tuchowa.

Decyzją powiatowego inspektora sanitarnego siostry zakażone będą przebywać w tuchowskim klasztorze, natomiast w DPS-ie pensjonariuszami będą opiekować się osoby zdrowe.

W tuchowskim klasztorze natomiast będą przebywać zakażeni redemptoryści, a zdrowi przeniosą się do swojej placówki w Lubaszowej.

Poza gminą Tuchów na terenie powiatu tarnowskiego nie ma żadnej osoby zakażonej koronawirusem.

Posłuchaj:
Roman Łucarz
cała rozmowa
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN