Powiat tarnowski zamierza się odwołać od decyzji o uchyleniu uchwały o ‘ideologii LGBT’. Starosta: To bulwersujące i niezrozumiałe

13.01.2022

– My nie piętnujemy żadnych osób, tylko pewne ideologie – mówi w rozmowie z Radiem RDN starosta Roman Łucarz.

W ten sposób komentuje decyzję Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił na wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich uchwałę powiatu tarnowskiego w sprawie powstrzymania ideologii LGBT.

– W tej naszej rezolucji nie ma napiętnowania żadnych osób. Jest tylko napiętnowanie pewnych ideologii, które się z butami dosłownie wdzierają w nasze życie i chcą nam narzucić swój sposób myślenia, z którym my się oczywiście nie zgadzamy. My się zgadzamy z tym sposobem myślenia, który wartość rodziny stawia na najwyższym piedestale i który ją docenia i szanuje.

Jak dodaje Roman Łucarz, rola rodziny na przestrzeni lat była kluczowa w kształtowaniu polskiej tożsamości narodowej.

Starosta zapowiedział też złożenie odwołania od wyroku sądu.

– My oczywiście nie poprzestaniemy na tym, że poddamy się tak łatwo. W tej chwili będziemy składać skargę kasacyjną i uważamy, że tu mamy rację. Myślę, że takie zachowania jak nasze powinny być wzorem do naśladowania, dlatego że my wpisujemy się w to, co stanowiło naszą narodową tożsamość od tysiąca lat. Wszystko było budowane na polskiej rodzinie i Bogu.

Jeśli odwołanie nie przyniesie oczekiwanego skutku, wówczas samorząd powiatowy będzie musiał się wycofać z uchwały.

Starosta tarnowski podkreśla jednak, że w powiecie funkcjonuje też Samorządowa Karta Praw Rodzin, która na pewno nie zostanie unieważniona.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) -Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN