Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie z nowoczesną siedzibą [ZDJĘCIA]

17.09.2020

Już nie na ul. Szujskiego, ale na ul. Urszulańskiej 19 będą przyjmowani petenci w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie.

Jak mówiła podczas otwarcia nowego budynku dyrektor PCPR Anna Górska najważniejsze jest to, że jest on w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Przede wszystkim jesteśmy bliżej naszych petentów, bliżej centrum Tarnowa i mamy windę, czyli jesteśmy dostosowani do przyjmowania osób z niepełnosprawnością. Petenci załatwią tu wszystko to, co do tej pory, ale z małymi wyjątkami. Ze względu na epidemię umawiamy się przez telefon. Przyjmujemy pojedynczo z pełnym zabezpieczeniem.

Mamy XXI wiek i ten budynek spełnia jego normy – mówił starosta Roman Łucarz.

– To było takim moim marzeniem dlatego, że przy ul. Szujskiego warunki były nieprzystające do obecnych wymogów. Stąd chcieliśmy znaleźć lepsze miejsce. Pierwotnie chcieliśmy, aby był to nasz nowy budynek przy ul. Ostrowskich, ale okazało się, że musi być przeznaczony wyłącznie dla wydziału komunikacji. Bardzo dobrze nam się trafiło. Niedaleko od starostwa. Budynek, który został wyremontowany przez właściciela.

Na dwóch ostatnich piętrach budynku mieszczą się archiwa Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Miesięczny koszt najmu budynku to ok. 25 tys. złotych.

Posłuchaj:
Anna Górska
Roman Łucarz
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. mitrat Jan Pipka
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN