W powiecie limanowskim silne wiatry dały o sobie znać

06.12.2020

Powalone drzewa, przewrócone ciężarówki, brak prądu i kilka uszkodzonych dachów. To skutki ostatnich intensywnych wiatrów na Limanowszczyźnie. Przez ostanie dwa dni Staż Pożarna interweniowała ponad 20 razy.

Straż Pożarną wzywali głównie mieszkańcy, którzy potrzebowali pomocy przy usunięciu drzew z drogi czy fragmentów dachów.

Najwięcej interwencji odnotowano w miejscowości Wysokie, gdzie silny wiatr m.in. przewrócił dwie ciężarówki. Ostatecznie nikomu nic się nie stało. Także w trzech domach doszło do uszkodzenia dachów. Służby prowadziły także działania w miejscowości Męcina i Przyszowa, gdzie mieszkańcy kilkanaście razy zgłaszali powalone drzewa na drogach i uszkodzone domy lub pomieszczenia gospodarcze. W tych miejscowościach doszło także do uszkodzenia linii energetycznych, część domów może zostać bez prądu do poniedziałku.

W Nowym Sączu z kolei Państwowa Straż Pożarna przez ostanie dwa dni odnotowała ponad 10 interwencji, głównie do powalonych drzew na drogę.

Według danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dotyczących Sądecczyzny i Limanowszczyzny do poniedziałku mogą się pojawić silne wiatry. Straż pożarna apeluje, by nie zostawiać samochodów pod drzewami i zachować wszelkie środki ostrożności.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN