Co powinno być pierwsze – remont kamienic czy ul. Wąskiej?

18.04.2019

Remont ulicy Wąskiej rozpoczyna się od złej strony – sugeruje radna PiS Teresa Cabała. Jak wiecie z naszych wiadomości miasto planuje tu w tym roku zupełną wymianę nawierzchni. Chociaż to boczna uliczka to jest jedną z głównych odnóg wybiegających z centrum. W trakcie wczorajszej sesji radna opozycji przekonywała, że zanim ruszy remont drogi, trzeba zrobić coś innego…

Zdaniem radnej – jeśli ulica zostanie wyremontowana pierwsza, a później trzeba będzie izolować ściany fundamentu, trzeba będzie po raz kolejny rozkopać m.in. chodniki.

Innego zdania jest Adam Konicki dyrektor MZD w Nowym Sączu. Jak przekonuje ulica Wąska musi zostać przebudowana, zanim remont przejdą kamienice.

– Byłoby wielką rozrzutnością gdybyśmy najpierw wyremontowali ściany budynku, po których jadące samochody chlapałyby wodą. Tam nie ma odwodnienia. Musimy to najpierw naprawić, a później będziemy realizować remont budynku.

Izolacja fundamentu ma zostać wykonana w trakcie remontu drogi. Jeśli chodzi o kamienice, sprawa jest już bardziej skomplikowana.

Żeby zrobić projekt i zagospodarowanie dotyczące kamienicy, to już trwają prace, ale doskonale wiemy, ze prace związane z takim obiektem trwają przez co najmniej rok, jeśli chodzi o projekt – wyjaśnia wiceprezydent Artur Bochenek.

Miasto jest właścicielem tylko jednej z kamienic, druga jest własnością prywatną.

W trakcie remontu ul. Wąskiej Sądeckie Wodociągi mają wykonać konserwacje sieci wodociągowej. Na drodze ma zostać położona kostka granitowa. Wszystkie prace powinny zakończyć się z tym rokiem.

Posłuchaj:
Adam Konicki
Artur Bochenek
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN