Pożar hali zakładu w Brzesku. Akcja gaśnicza była utrudniona

06.07.2021

Około 30 strażaków walczyło z pożarem budynku zakładu przetwórstwa drobiu, który w nocy wybuchł w Brzesku przy ul. Szczepanowskiej. Na szczęście nikt nie został ranny.

Trwa ustalanie przyczyn pożaru i szacowanie strat – mówi mł. asp. Dominik Machał z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Brzesku.

– O godzinie 3.03 brzescy strażacy zostali zadysponowani do pożaru do zakładu przetwórstwa drobiu przy ul. Szczepanowskiej. Przed przybyciem zastępów na miejsce zdarzenia pracownicy ewakuowali się w wyznaczone miejsce. W wyniku rozpoznania stwierdzono pożar w rozdzielni elektrycznej – dodaje.

Ogień w krótkim czasie rozprzestrzenił się na poszycie dachu i był częściowo ukryty, co spowodowało, że akcja gaśnicza była utrudniona.

– Pożar był częściowo ukryty, stąd znaczne straty, które zostały spowodowane w budynku. Trzeba było częściowo rozebrać konstrukcję dachu. W związku z tym podawanie prądów gaśniczych było bardzo utrudnione. Działania były prowadzone przy użyciu podnośnika hydraulicznego – dodaje Dominik Machał.

Akcja gaśnicza po kilku godzinach została zakończona. Na szczęście nikt nie został ranny. Policja prowadzi dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyn pożaru. Nieoficjalnie mówi się o zwarciu w instalacji elektrycznej.

Posłuchaj:
Dominik Machał
Jakub Sajdak, fot. Brzesko112.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - Andrzej Lewek
play
Słowo za słowo (M) - Wojciech Skruch
play
Słowo za słowo (NS) - Sławomir Szczerkowski
play
Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN