Poznać przyczynę – tarnowska fundacja pomaga kobietom po poronieniu

03.09.2020

Tarnowska Fundacja Spes rozpoczyna drugą edycję autorskiego projektu “Poznać przyczynę”. Polega on na dofinansowaniu badań genetycznych u kobiet już po pierwszym poronieniu, w celu szybkiej diagnostyki przyczyny straty dziecka i wdrożeniu ewentualnego leczenia.

Projekt ruszył 2 września. Jedna osoba może otrzymać do 400 zł.

Pierwsza edycja projektu odbyła się w czerwcu i spotkała się z dużym zainteresowaniem kobiet nie tylko z naszego regionu, ale także z Polski – mówi Joanna Sadowska, prezes Fundacji.

– Widząc duże zapotrzebowanie, postanowiliśmy, że w tym roku musi być druga edycja, mimo że nie mieliśmy środków. Na Facebooku otworzyliśmy bazarek charytatywny, którego celem było zebranie funduszy na drugą edycję projektu. Planowaliśmy, że potrzeba 10 tys. zł. W ciągu niecałych dwóch miesięcy zebraliśmy większą sumę, więc mogliśmy realnie myśleć o kolejnej edycji – dodaje.

Aby otrzymać dofinansowanie należy skontaktować się z fundacją telefonicznie (nr tel. 510 620 392 w godz. od 9.00 do 17.00), a następnie osoba dzwoniąca zostanie przekierowana do laboratorium Test DNA, współpracującym z fundacją i tam, po konsultacji telefonicznej, wykona badanie. Dodatkowo w ramach projektu laboratorium Test DNA daje możliwość przeprowadzenia trzech bezpłatnych konsultacji genetycznych.

Tarnowska fundacja przeznaczyła na ten projekt 12 tys. zł.

Posłuchaj:
Joanna Sadowska
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo (NS) - Tadeusz Frączek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN