Pożyczki od 18 lat bez zaświadczeń ukłonem w stronę młodych?

16.06.2020

Nawet młody człowiek niejednokrotnie potrzebuje pilnego i niespodziewanego zastrzyku gotówki. W takich sytuacjach pojawia się problem z bankami, a także pozostałymi instytucjami, gdzie trzeba spełnić szereg wymogów (w tym mieć skończony 21. rok życia oraz posiadać zdolność kredytową). Na początku kariery zawodowej często jest to po prostu niemożliwe, przez co to właśnie pożyczki od 18 lat bez zaświadczeń zyskują coraz większą popularność wśród młodych Polaków. Dowiedz się o nich wszystkiego już teraz!

Młody człowiek ma głowę pełną pomysłów oraz marzeń. Żeby je zrealizować, niejednokrotnie potrzebna jest do tego niemała gotówka, którą ciężko jest uzbierać, zwłaszcza planując samodzielne życie już na początku dorosłości. Dlatego docenić trzeba szeroką ofertę pożyczek dla młodych, których na rynku dostępnych jest coraz więcej. Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem tego kroku, sprawdź, co musisz wiedzieć.

Wymagania pożyczki dla młodych

To, że pożyczki od 18 lat wymagają mniejszych formalności, nie oznacza, że ich w ogóle nie ma. Pierwszym, podstawowym warunkiem do spełnienia jest posiadanie ważnego dowodu osobistego, z którego będzie trzeba podać dane jak: numer PESEL, seria i numer dowodu oraz jego ważność. Co za tym idzie, pożyczki od 18 lat bez zaświadczeń dostępne są dla obywateli Rzeczypospolitej Polski (stale mieszkających w kraju – o tym również należy pamiętać). Kolejnym bezwzględnym wymogiem jest posiadanie konta osobistego w jednym z polskich banków – wyciągi z niego potrzebne nie są, gdyż dochód określa się samodzielnie podczas wypełniania formularza o udzielenie pożyczki. Dodatkowo należy posiadać również aktywny numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail.

Co musisz wiedzieć?

Dla wielu młodych ludzi pożyczka przez internet od 18 lat wiąże się z przedstawieniem zaświadczenia o zarobkach, a także wysokiej zdolności kredytowej. Należy pamiętać, że w tym rozwiązaniu nie jest to konieczne. Wystarczy mieć stały dochód czy to poprzez umowę zlecenie, o dzieło czy nawet świadczenia stypendialne, rentę, alimenty – słowem: jakikolwiek, żeby pożyczkę otrzymać. Dla instytucji pozabankowej jest to wystarczający powód, aby uznać młodego człowieka za rzetelnego klienta. Pożyczki takie z reguły nie są udzielane na wysokie kwoty, standardowo do kilku tysięcy, a także na krótki okres – od 30 do 60 dni (choć zdarzają się dłuższe). Warto więc dobrze przemyśleć naszą decyzję.

Pożyczka przez internet od 18 lat – gdzie znaleźć?

Jak w przypadku innych usług bankowych i pozabankowych, istnieją dedykowane narzędzia pozwalające znaleźć aktualnie najlepszą ofertę dla nas. Specjalne porównywarki pożyczek od 18 lat bez zaświadczeń zebrały je w jednym miejscu, dzięki czemu można zaoszczędzić niejednokrotnie wiele godzin samodzielnego wyszukiwania i porównywania ich między sobą. Co istotne, strony te biorą pod uwagę wszystkie opłaty, jakie wiążą się z daną pożyczką i podają nam najlepsze rozwiązanie. Nie czekaj więc i sprawdź oferty pożyczek od 18lat już teraz.

Po pierwsze: rozsądek

Od niego powinno się rozpocząć. Należy mieć świadomość, że niewywiązywanie się z zobowiązań płatniczych, naraża na dodatkowe koszty oraz w ekstremalnych przypadkach dalsze problemy, w tym komornicze. Przekraczając terminy spłaty zarówno bank, jak i instytucja pozabankowa ma prawo naliczyć odsetki. Przemyślmy więc każdą pożyczkę dla młodych, czy będziemy w stanie ją spłacić.

Wydawca, Artykuł sponsorowany
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN