Prace modernizacyjne na hali lodowej w Krynicy dobiegły końca

24.06.2020

Oprócz odmalowania konstrukcji dachowej, zamontowano również nowoczesne, energooszczędne oświetlenie. – Prace udało się przeprowadzić w czasie, gdy hala była wyłączona z użytkowania z powodu pandemii – mówi Tomasz Cieślicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krynicy-Zdroju.

– Zaraz po rozmrożeniu lodu w połowie marca tego roku, przystąpiliśmy do prac remontowych tutaj na lodowisku. Udało nam się odmalować konstrukcję stalową dachu hali, zostały sprawdzone łączenia śrub poszczególnych elementów i zaraz bezpośrednio po zakończeniu tych prac przystąpiliśmy do wymiany starego, już 20-letniego oświetlenia, które było bardzo energochłonne, na nowoczesne oświetlenie typu LED. Będziemy mogli w ten sposób oszczędzać na energii, którą pochłania to oświetlenie, dodatkowo jest ono lepszej jakości, jest dostosowane pod transmisje telewizyjne, także wykonaliśmy te prace i bardzo się cieszymy, że udało nam się to zrealizować – dodaje Tomasz Cieślicki.

Dodatkowo odmalowana została cała płyta lodowiska, a w obiekcie powstała również strzelnica hokejowa ze sztucznym lodem. Dla miłośników jazdy na łyżwach mamy też dobrą wiadomość. Już w pierwszej połowie lipca na krynickim lodowisku uruchomiona zostanie ślizgawka.

Posłuchaj:
Tomasz Cieślicki
Marek Jaśkiewicz, fot. MOSiR w Krynicy-Zdroju
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Bogdan Łęczycki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN