Pracowity dzień sądeckich Motomikołajów

04.12.2021

Kulminacyjnym momentem był dziś oczywiście radosny przejazd przez ulice i rynek Nowego Sącza. Ale dla sądeckich Motomikołajów obdarowywanie potrzebujących rozpoczęło się już w czwartek i będzie trwało jeszcze na początku tygodnia.

Prawdziwa praca jest tam, gdzie jej nie widać, a nam akurat udało się podpatrzeć  Motomikołajów na żywo, czyli bezpośrednio w akcji. Dziś krążyli oni i nadal krążą nie tylko po mieście, ale też całym regionie sądeckim.

Jak poinformował nas jeden z nich, Tomasz Tokarz, odwiedzane są hospicja, domy pomocy, czy też tak zwane rodzinne domy zastępcze. Nam udało się uczestniczyć, podczas wręczania prezentów w jednym z takich domów.

Ale nie tylko wszystko. Podarunki od zmotoryzowanych mikołajów, zarówno na dwóch, jak i czterech kółkach, dostanie każdy potrzebujący, który został zgłoszony przez rodzinę lub sąsiadów.

Akcja trwa na całej Sądecczyźnie. Poza Nowym Sączem, na trasie jest Krynica, Stróże, Piwniczna i wiele innych miejscowości i wiosek naszego regionu.

Dziękując Motomikołajom za ich wielkie serca, życzymy szerokiej drogi i bezpiecznego powrotu od wszystkich, którym dali dziś nadzieję i spowodowali uśmiech na twarzach.

Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Norbert Kaczmarczyk
play
Słowo za Słowo (M) - prof. Kazimierz Wiatr
play
Słowo za słowo (NS) - Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN