Pracownicy dębickiego Zakładu Karnego pomagają ŚDS w Tarnowie

18.06.2020

Środowiskowy Dom Samopomocy im. Św. Kingi w Tarnowie potrzebuje samochodu do przewozu swoich niepełnosprawnych podopiecznych.

W akcję zebrania niezbędnej kwoty włączyli się funkcjonariusze dębickiego Zakładu Karnego. Sami wpłacają pieniądze i zachęcają innych do tego – mówi Mariusz Piechowski wiceprzewodniczący Niezależnego samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

– Chcemy, aby nasza cegiełka została przekazała na zakup tego samochodu. Nasi pracownicy bardzo chętnie włączają się w takie akcje. Zachęcamy także swoich znajomych, przyjaciół.

To nie pierwsza akcją charytatywna realizowana przez pracowników Zakładu Karnego. Często do działania funkcjonariusze zachęcają skazanych. – Tak było w przypadku szycia maseczek – zauważa Krzysztof Maźnicki zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Dębicy.

– Takie działania oprócz tego, że uwrażliwia skazanych, resocjalizuje ich to efektem tego programu są maseczki, które szyją. Przekazywane są one bezpłatnie do Domów Pomocy Społecznej w Przeworsku i Sośnicy. Trafiły też do Tarnobrzega a w poniedziałek do powiatu bieszczadzkiego.

Więźniowie uszyli już ponad 3 tys. maseczek. Aby wspomóc najnowszą akcje Zakładu Karnego i Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnowie należy wpłacać pieniądze na konto 41105015621000009030109665 z dopiskiem na samochód. Potrzebne jest 100 tys. złotych.

Posłuchaj:
Mariusz Piechowski
Krzysztof Maźnicki
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Cebula
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Sorys
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN