Pracownicy zakładu komunalnego w Żabnie bez wypłat?

12.06.2019

Co z wypłatami dla pracowników Miejsko-Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Żabnie – z tym pytaniem zwrócili się do nas sami zatrudnieni w tej jednostce.

Uważają, że majowe wypłaty nie wpłynęły na konta w terminie.

Szefostwo zakładu w Żabnie zapewnia, że wypłaty jeszcze w tym tygodniu trafią do pracowników. – Mamy delikatne opóźnienie – mówi Grzegorz Mikulec, kierownik Miejsko Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Żabnie.

Mamy obecnie jednodniowe opóźnienie wypłat dla pracowników fizycznych. Związane jest to z przyczynami technicznymi, szybkościami przelewów. Za chwilę pobieramy pieniądze w banku i wszyscy pracownicy otrzymają pensje. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jest to dozwolone opóźnienie z wypłatą pensji o dwa dni. Od ponad 30 lat jest to pierwsze takie opóźnienie w wypłatach pensji dla wszystkich pracowników.

Szefowie Miejsko – Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej informują, że aby wypłacić majowe pensje pracownikom, spółka czekała na pieniądze za wykonane prace na terenie gminy.

Każde zadanie musi zostać odebrane i dopiero wtedy samorząd wysyła pieniądze – dodaje Grzegorz Mikulec. – Wykonujemy szereg prac dla gminy. Są to różnorakie związane z oczyszczaniem miast i wsi, utrzymaniem dróg czy też koszeniem traw na terenie całej gminy Żabno. Są to niekiedy czasochłonne prace i muszą one być odebrane przez pracownika gminy. Po tych odbiorach dopiero możemy wystawić fakturę i musimy oczekiwać na przelew od samorządu. Kiedy to się dokona, mamy bieżącą płynność finansową.

Miejsko – Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Żabnie funkcjonuje od 1991 roku. Pracownicy tej spółki wykonują wiele prac związanych z utrzymaniem dróg i zieleni, a także z wywozem nieczystości z terenu Powiśla Dąbrowskiego.

Posłuchaj:
Grzegorz Mikulec
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Kotarba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN