Do pracowników MPK wracają premie i wypłaty sprzed pandemii

08.09.2020

Jak informuje prezes MPK, Jerzy Wiatr, we wrześniu pracownicy dostają już część utraconych pieniędzy z premii, których nie mieli podczas pandemii. Pełne wypłaty wpłyną na ich konta końcem września.

Jak wiecie z wiadomości RDN, spółka na początku pandemii – z powodu dużych strat spowodowanych obcięciem kursów – odebrała pracownikom comiesięczne premie. Zarabiali o kilkaset złotych mniej.

– Teraz zdecydowanie wyższą premię przyznałem, żeby pokryć część strat, jakie pracownicy ponieśli. Dostaną po kilkaset złotych we wrześniu, a na koniec miesiąca – wraz z płacą – już normalne premie motywacyjne, a być może będzie ona zwiększona z 200 do 400 zł.

Ustabilizowała się też sytuacja finansowa spółki – dodaje prezes Wiatr.

– To stabilizuje zupełnie sytuację ekonomiczną spółki, jednocześnie oszczędziliśmy też na paliwie i dostaliśmy pieniądze z tarczy antykryzysowej , więc w tej chwili sytuacja spółki jest zupełnie dobra. Rośnie liczba skasowanych biletów, napełnienia stale rosną, ale nie wróciły do normy, bo przez to, że przez kilka miesięcy komunikacja była znacznie ograniczona, sporo osób znalazło inne sposoby transportu, więc ten proces powrotu może zająć dużo czasu.

Warto dodać, że codziennie poprzez monitoring zdalny sprawdzanych jest 40 autobusów pod kątem zachowania zasad sanitarnych. Jak dotąd nie było sytuacji, by pasażerowie ich nie stosowali.

Posłuchaj:
Jerzy Wiatr
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN