Prawie 30% mniej autobusów od nowego roku w Tarnowie. Skąd taka decyzja?

30.12.2021

Mniejsza liczba pasażerów, nauka zdalna w szkołach i planowane od połowy stycznia ferie zimowe – to powody, które zaważyły o zmniejszeniu liczby kursów tarnowskich autobusów miejskich. Nowy, uszczuplony rozkład będzie obowiązywał od 3 do 28 stycznia.

Jak mówi radiu RDN Wiesław Kozioł z Tarnowskiego Zarządu Dróg i Komunikacji, w tym okresie autobusy będą kursowały według zastępczych kursów jazdy, a liczba kursów zmniejszy się o 28%.

– W związku z tym, by dostosować naszą ofertę przewozową do zmniejszonych potoków pasażerskich planujemy wprowadzenie od 3 stycznia do 28 stycznia czyli do zakończenia ferii zimowych obsługi wszystkich linii komunikacyjnych według specjalnych, zastępczych rozkładów jazdy. To jest odrębny typ jazdy, który na każdym rozkładzie jazdy na przystankach jest rozpisany na samym dole.

Wiesław Kozioł zaznacza, że zmniejszenie liczby kursów autobusów miejskich planowane jest tylko na styczeń. Później komunikacja miejska ma wrócić do klasycznego rozkładu. Zapewnia, że kierowcy nie muszą obawiać się o swoją pracę.

– To już jest kwestia w MPK, by odpowiednio ustawić okres pobierania wolnego czy wykorzystania urlopu. Z naszej strony zapowiadamy, że ten okres będzie ściśle trwał od do. Po styczniu nie planujemy utrzymywania tego okresu tylko właśnie wtedy, gdy przewidujemy, że te potoki pasażerskie w autobusach będą zdecydowanie mniejsze niż to być powinno.

Nowy, zastępczy rozkład jazdy możemy znaleźć na każdym przystanku autobusowym w mieście. Dostępny jest również online na stronie MPK.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN