Budżet uchwalony jednogłośnie

03.01.2018

Budżet miasta Limanowa na ten rok jest rekordowo wysoki. W sumie do miejskiej kasy ma wpłynąć ponad 102 mln złotych. Ponad 33 miliony złotych trafią na inwestycje. Jakie dokładnie?

Wśród największych inwestycji jest między innymi stworzenie transportu miejskiego – w tym roku rozpocznie się budowa dworca oraz powstanie plac manewrowy. Miasto planuje też budowę szlaku turystycznego pieszo-rowerowego na terenie Parku Miejskiego i wzdłuż potoku Jabłonieckiego, przystąpienie do rewitalizacji miasta, przebudowa i modernizacja placu zabaw i miejsc rekreacji, czy dalsza rozbudowa kanalizacji.

Jeśli wojewoda małopolski przyzna miastu dofinansowanie, to razem z gminą Limanowa odbuduje most w ciągu ulicy Dudka. W tym roku ma zostać przebudowany i rozbudowany budynek przy ulicy Czecha dla potrzeb Limanowskiego Domu Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zaplanowano też remont i modernizację Dworu Marsów, a także podworskich zabudowań przy ulicy Polnej i zaadaptowanie ich na muzeum etnografii i rolnictwa, stanowiącego filię Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej. W tym roku miasto ma mieć aż 4 miliony złotych nadwyżki.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo(NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN