Prawie wszystkie domy w Jadownikach będą podpięte do sieci kanalizacyjnej

15.04.2021

3 miliony złotych będą kosztować prace kanalizacyjne zaplanowane w tym roku w gminie Wietrzychowice.

Do września ma zostać skanalizowane centrum Jadownik Mokrych – informuje wójt Wietrzychowic Tomasz Banek.

Umowy na przyłącz do sieci podpisało prawie 90 procent mieszkańców miejscowości.

– To jest część centralna, gdzie usytuowane są zarówno domy, jak i jednostka Caritasu bardzo mocno rozbudowana z basenem, szkołą, strażnicą, przedszkolem. Tę główną część będziemy mieli za sobą. Zostaną nam dwa skrzydła. Wartość inwestycyjna 4 mln zł. Nie ma naborów na kolejne etapy, natomiast liczę mocno na to, że w najbliższym czasie znajdą się środki i będziemy mogli zrealizować zadanie Rzadki Las, natomiast część Podborza będzie w drugim etapie i później przechodzimy na kolejne wioski.

Tymczasem jeszcze w kwietniu w Jadownikach Mokrych mają ruszyć termomodernizacje: przedszkola i siedziby straży pożarnej – dodaje Tomasz Banek.

– Będziemy ocieplać budynek, będziemy tam nakładać styropian, będzie nowa elewacja. W tamtym roku zrobiliśmy dach na tym budynku, więc funkcjonalność tego budynku znacznie się zmieniła. Cieszę się, że dzieci z przedszkola będą miały nowy, odświeżony budynek, a także jednostka, która jest w krajowym systemie OSP Jadowniki Mokre, będą funkcjonowały w nowych warunkach.

Prace będą kosztować ponad 275 tys. zł. Środki na ten cel gmina Wietrzychowice otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego oraz rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Posłuchaj:
Tomasz Banek
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN