Premier w Ciężkowicach: Na tych terenach są piękne perspektywy rozwoju turystyki

18.05.2021

Mateusz Morawiecki podczas spotkania w Jastrzębi (gm. Ciężkowice) przedstawił założenia Polskiego Ładu. Oprócz programu gwarancji mieszkaniowych zwracał uwagę na równomierny rozwój kraju. Przypominał, że  Ciężkowice mają przed sobą perspektywy rozwoju turystyki.

-Wierzymy w to, że równomierny rozwój, postawienie na rozwój we wszystkich gminach i powiatach, także tych, które są trochę na uboczu od głównych szlaków komunikacyjnych pozwoli wydobyć te polskie talenty, tkwiące w polskich dzieciach, polskiej młodzieży, ludziach, którzy tutaj mieszkają – mówił podczas spotkania premier Mateusz Morawiecki.

– W Polskim Ładzie mamy również zarezerwowane pieniądze na rozwój takich miejscowości jak Ciężkowice i takich, jak dotąd były pomijane na liście inwestycji. Wiem, jakie piękne perspektywy także z rozwojem turystyki tutaj na tych terenach, ale z rozwojem gospodarczym na terenie waszej gminy są możliwe.

O rozwoju turystyki na obszarze Pogórza Ciężkowickiego wspominał też poseł Wiesław Krajewski.

– Myślę, że władze samorządowe w tym kierunku mają szansę się rozwijać. Piękne urokliwe tereny Pogórza Ciężkowickiego są ogromną zaletą i walorem dla szerokiej gamy turystycznej, ale również dla rozwoju gospodarczego, dla miejsc pracy, bo przy turystyce z pewnością będzie możliwość uruchomienia nowych miejsc pracy.

Podczas spotkania szef rządu poparł kandydata PiS Michała Koralika na urząd burmistrza Ciężkowic. Sam Michał Koralik podkreślał, że z samych środków rządowych gmina pozyskała ostatnio 10,5 miliona złotych.

– Dzięki tym pieniądzom, dzięki temu wsparciu rządu możemy realizować takie zadania jak remont szkoły w Bruśniku, dofinansowaliśmy budowę Parku Zdrojowego w Ciężkowicach, remont amfiteatru, jak również mam nadzieję, że te pieniądze pozwolą nam na sięgnięcie po wody mineralne w okolicach Ciężkowic. Chcemy wybudować basen w Parku Zdrojowym, kąpielisko, jak również salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej w Bogoniowicach. 

Oprócz Michała Koralika w wyborach zarządzonych na 13 czerwca wystartują jeszcze Robert Figas, Dorota Mazur i Stanisław Kuropatwa.

Posłuchaj:
Mateusz Morawiecki
Wiesław Krajewski
Michał Koralik
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN