Prezenty dla dzieci od myśliwych

05.06.2020

Sześć placówek opiekuńczych dla najmłodszych z regionu obdarował prezentami z okazji Dnia Dziecka Polski Związek Łowiecki z okręgu tarnowskiego.

Jak mówi łowczy okręgowy Krzysztof Łazowski, w tym szczególnym dniu Okręg Łowiecki nie zapomina o najmłodszych.

– Pierwszy czerwca jak co roku to jest data kiedy przed organizacją Polskiego Związku Łowieckiego jest wyzwanie, ale powiedziałbym wyzwanie, które kształtuje się w ostatnich czasach jako norma społecznego zachowania naszej organizacji. Mam tu na myśli okazywanie życzliwości i daru serca dla dzieci, dla najmłodszych. Dedykowaliśmy wsparcie nie tylko w zakresie potrzeb, które zostały nam nakreślone, ale dodawaliśmy indywidualnie coś dla każdej grupy, czy to słodycze czy jakieś pomoce naukowe, wsparcie w pomoce dydaktyczne.

Jak dodaje ks. Sylwester Dziedzic kapelan Polskiego Związku Łowieckiego, wielu myśliwych zaangażowało się w pomoc.

– Ta akcja spotkała się nie tylko z pozytywnym odbiorem u naszych myśliwych, którzy są w różnych grupach, czy to lekarze, czy przedsiębiorcy, prawnicy czy księża. Członkowie PZŁ bardzo aktywnie włączyli się w akcję łącznie z kapelanem okręgowym ks. Janem Ćwikiem. Ta akcja wydawała się nam, że skończy się na jednym ośrodku, a te środki dobrowolnie przekazane pozwoliły nam dotrzeć do tych sześciu placówek.

Obdarowane zostały min. Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Wierzchosławicach – Dwudniakach czy Jednostka Wspierająca Rodzinę w Dąbrowie Tarnowskiej.

Posłuchaj:
Krzysztof Łazowski
ks. Sylwester Dziedzic
Wydawca, fot. FB/Łowiec Tarnowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN