Prezes Azotów odwołany. “To nie czas na zmiany” [WIDEO]

23.10.2020

To nie jest najlepszy moment na dokonywanie takich zmian, w momencie kiedy jesteśmy na epidemicznym zakręcie – tak zmiany w Azotach komentuje Stanisław Sorys.

Wojciech Wardacki nie jest już prezesem Grupy Azoty. Razem z nim z zarządem spółki żegna się również Paweł Łapiński, który dotychczas był wiceprezesem. Taką decyzję podjęła rada nadzorcza spółki.

Szef struktur PSL w regionie i radny wojewódzki w programie Słowo za Słowo powiedział, że rządzący powinni się skupić bardziej na rozwiązywaniu problemów społecznych i zdrowotnych w kraju. Choć – jak podkreślił – spółka wymaga zmiany formy zarządzania.

– To już obserwujemy od dłuższego czasu, przede wszystkim spadek wartości akcji Zakładów Azotowych. To pokazuje, że ta polityka prowadzona przez polityków Prawa i Sprawiedliwości nie przynosi oczekiwanego efektu gospodarczego. Natomiast, wydaje mi się, że to nie jest najlepszy moment na dokonywanie takich zmian, w momencie kiedy jesteśmy na epidemicznym zakręcie, gdzie epidemia mocno uderza również w sektor gospodarczy. Rządzący bardziej powinni się zająć rozwiązywaniem problemów społecznych, zdrowotnych.

Obowiązki prezesa Grupy Azoty tymczasowo będzie pełnić Mariusz Grab, który dotychczas pełnił funkcję wiceprezesa zarządu.

Nowego prezesa wyłoni Postępowanie Kwalifikacyjne na Członków Zarządu Spółki.

Posłuchaj:
Stanisław Sorys
Aneta Mleczko
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN