Prezes Wodociągów: “Myjnia w Skrzyszowie działa zgodnie z przepisami”

22.04.2021

Samoobsługowa myjnia samochodowa w centrum Skrzyszowa nie stanowi zagrożenia dla środowiska. To odpowiedź Tarnowskich Wodociągów na interwencję mieszkańca tej podtarnowskiej miejscowości, który zwrócił się do naszej redakcji w tej sprawie.

Jak twierdzi nasz słuchacz, ścieki z myjni odprowadzane są do kanalizacji sanitarnej, a mieszkańcy zalewani szkodliwymi substancjami.

Myjnia w Skrzyszowie, podobnie, jak pozostałe kilkadziesiąt myjni w obszarze działalności Tarnowskich Wodociągów ma uregulowany stan prawny jeśli chodzi o odprowadzanie ścieków do kanalizacji miejskiej – odpowiada Tadeusz Rzepecki, prezes Tarnowskich Wodociągów.

– Przepisy mówią o tym, że myjnia może być tylko wtedy uruchomiona, jeżeli ścieki z niej odprowadzone są oczyszczane w procesach biologicznych. To jest bardzo logiczne, że myjnie odprowadzają ścieki właśnie do kanalizacji sanitarnej, która kończy się oczyszczalnią biologiczną. Tu chodzi przede wszystkim o używane środki powierzchniowo – czynne i o ich redukcję na tego typu oczyszczalni.

Jak dodaje Tadeusz Rzepecki, właściciel myjni w Skrzyszowie posiada zgodę na wprowadzanie tych ścieków do kanalizacji sanitarnej.

Takie pozwolenie wodno – prawne właściciel myjni posiada od 2017 do 2021 roku. Obecnie jest w fazie uzyskiwania kolejnego na 4 lata.

Jak twierdzą Tarnowskie Wodociągi, myjnie samochodowe są tak konstruowane, że prawdopodobieństwo ewentualnego skażenia środowiska jest niewielkie.

Posłuchaj:
Tadeusz Rzepecki
Małgorzata Miczek-Zabawa, fot. zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Stanisław Kuropatwa
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Adamczyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN