Prezydent i radni w Tarnowie z podwyżką

25.11.2021

16 512 złotych brutto – tyle będzie zarabiał prezydent Tarnowa po podwyżce. Diety radnych też pójdą do góry.

Jeszcze przed sesją, która odbywa się w sposób zdalny, prezydent wnosił o podwyżkę swojej pensji do poziomu 17 400 złotych, jednak na posiedzeniu komisji statutowej została ona obniżona o blisko tysiąc złotych.

Dodajmy, że prezydent na początku obrad zwrócił się do radnych z wnioskiem o wycofanie z porządku obrad punktu, dotyczącego podwyżki jego wynagrodzenia. Twierdził bowiem, że są różne interpretacje przepisów. Prezydent doszedł do wniosku, iż rada, głosując ten punkt, powinna mieć pełnię wiedzy na temat prawnych interpretacji, stąd też potrzeba czasu na zebranie opinii. Radni zadecydowali jednak, iż punkt dotyczący prezydenckiego uposażenia zostaje i przegłosowali podwyżkę.

Za podniesieniem pensji prezydenta do poziomu 16 512 złotych brutto głosowało 14 radnych, ośmiu radnych było przeciwko.

Do góry pójdą też diety radnych. Ich wysokość będzie uzależniona od liczby komisji, w których będą brać udział. Maksymalną kwotę będzie otrzymywał przewodniczący Rady Miasta w Tarnowie, który dostanie 4 294,60 zł.

Oprócz niego najwięcej zarobią ci radni, którzy uczestniczą w pracach trzech komisji – ich dieta wyniesie nieco ponad 3 tysiące złotych.

Za podwyżkami dla radnych głos przeciwko oddał tylko radny Marek Ciesielczyk, który wcześniej wnioskował o to, aby radni nie pobierali diet. Jego wniosek został odrzucony przez wszystkich radnych.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN