Prezydent odpowiada wójtowi ws. “trójki”. Wiemy, czy autobus wróci na przystanki w Białej

23.04.2021

Chodzi o kursy autobusu miejskiego nr 3, który – mimo że jeździ do Białej –  nie zabiera pasażerów z przystanków Gminy Tarnów.

Wójt zwrócił się do miasta, proponując zawarcie porozumienia w tej sprawie.

Jak dowiedziało się Radio RDN, prezydent Tarnowa Roman Ciepiela zgodził się na zawarcie porozumienia.

Jest jednak jedno małe “ale”.

Prezydent proponuje wójtowi Gminy Tarnów za tę usługę kwotę 64 tys. złotych rocznie, podczas gdy wójt oferował 45 tysięcy.

Wójt Grzegorz Kozioł, jak przyznał naszej reporterce, pod względem finansowym nie do końca jest zadowolony z propozycji, ale przyjmie te warunki.

– Niestety, przyjmujemy warunki w tym momencie strony dominującej. Co prawda liczyłem na to, że jeżeli miasto nie zwiększa liczby wozokilometrów i nie zwiększy kwoty finansowej, aby Biała była skomunikowana, to kupiecko to wygląda tak, że proponowałem, żebyśmy się podzielili mniej więcej po połowie. W tej chwili Gmina Tarnów ponosi koszty ok. 65 tys. zł na prywatnego przewoźnika i liczyłem na to, że jeżeli zaproponowaliśmy 45 tysięcy złotych, czyli więcej niż 50 procent, to ta kwota byłaby bardzo uczciwa.

Wójt cieszy się też z propozycji miasta, bo jak mówi, jest to nadzieja na dalszą pozytywną współpracę z miastem, a skorzystają głównie mieszkańcy gminy.

Przyjmujemy w tym przypadku każde warunki – dodaje.

– Na pewno przyjmiemy w tej sytuacji każde warunki. Cel jest nadrzędny, żeby Biała była skomunikowana. Finansowo dla gminy Tarnów zysku już by nie było w tym momencie, wychodzilibyśmy na zero, natomiast jeżeli jest jakikolwiek zysk dla samych mieszkańców, te warunki przyjmiemy i teraz będziemy rozmawiać odnośnie przygotowania stosownego porozumienia. Pokażemy również społeczeństwu, że też potrafimy rozmawiać i współpracować. Byłby to taki element współpracy po niedawnym zerwaniu porozumienia przez miasto Tarnów ws. komunikacji. Byłoby to takie maleńkie światełko przyszłych rozmów odnośnie bliższej współpracy z miastem Tarnowem.

Również w Woli Rzędzińskiej będzie porozumienie ws. linii 31 o udostępnienie dwóch przystanków gminnych miejskiemu autobusowi.

Przypomnijmy, od stycznia – po tym jak miasto zerwało umowę z gminami na komunikację – trójka przestała jeździć po terenie Gminy Tarnów.

Chwilowo miała też skróconą trasę o dwa przystanki na terenie miasta, bo autobus nie miał gdzie zawracać.

Po petycjach mieszkańców Tarnowa autobus zabiera mieszkańców z przystanków do granicy miasta i jedzie do Białej, by tam zawrócić. Po drodze jednak nie zabiera pasażerów z przystanków gminnych.

Posłuchaj:
Grzegorz Kozioł
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN