Prezydent Tarnowa bez wotum zaufania – komentarze radnych

28.06.2019

Do wymaganej liczby głosów zabrakło poparcia dwóch radnych. Za przyjęciem uchwały głosowało 11 radnych m.in. z klubu Koalicji Obywatelskiej oraz dwóch przedstawicieli Nasze Miasto Tarnów. 

Przeciw byli wszyscy radni Prawa i Sprawiedliwości oraz przewodniczący klubu Nasze Miasto Tarnów, Tomasz Olszówka.

Od głosu wstrzymali się Grażyna Barwacz oraz Piotr Górnikiewicz z Naszego Miasta Tarnów.

Każdy radny naszego klubu głosował z własnym sumieniem – mówi Jakub Kwaśny z Naszego Miasta Tarnów

– Był u nas taki radny, który głosował przeciw. To dowodzi temu, że w naszym klubie nie było dyscypliny. Są różne stanowiska i zdania na ten temat. Być może mamy jeszcze rok na to, aby prezydent wszystkich do siebie przekonał i to zaufanie żebyśmy wspólnie budowali. Ja ogromnie liczę na to, że w przyszłym roku tego problemu nie będzie. Wtedy wszyscy z czystym sumieniem zagłosują na udzieleniem wotum zaufania.

Zbigniew Kajpus – radny Koalicji Obywatelskiej był zaskoczony wynikiem głosowania i mówi o rozgrywkach politycznych.

– Jesteśmy mocno zaskoczeni tym, że część radnych nie głosowała za udzieleniem wotum zaufania. Jest to decyzja polityczna i niesie za sobą jakieś skutki. Myślę że wotum zaufania dla prezydenta Tarnowa było jak najbardziej zasadne. Radni są niezwiązani, mają pełną dowolność i zagłosowali przeciw. To na pewno będzie nosić jakieś skutki polityczne. Będziemy się zastanawiać wewnątrz klubu, jak się z tą sytuacją zmierzyć.

Prezydent nie zasłużył na to, aby otrzymać wotum zaufania – mówi Piotr Sak, radny Prawa i Sprawiedliwości

– Należało się takiej decyzji spodziewać, w kontekście ostatnich dyskusji czy też akcentowanych niedbałości. Tych które miał dokonać w 2018 roku. Ciężko było ocenić całokształtowo te działania prezydenta jako te które były optymalne i które zdobyłyby poklask u radnych.

Wotum zaufania to nowe narzędzie do oceny pracy szefów samorządów miast oraz gmin.

Dwukrotne nie udzielenie poparcia, otwiera drogę do zorganizowania referendum w sprawie odwołania włodarza miasta czy gminy.

Roman Ciepiela otrzymał natomiast absolutorium za wykonanie budżetu za ubiegły rok.

Na www

27kwasny_vot

 

27kajpus_vot

 

27sak_votum

 

Posłuchaj:
Jakub Kwaśny
Zbigniew Kajpus
Piotr Sak
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN