Procesje na Boże Ciało – raport RDN

30.05.2018

Tłumy sądeczan wyjdą na ulice miasta. Będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W Boże Ciało już tradycyjnie odbędą się procesje. W ten sposób wierni chcą publicznie wyrazić wdzięczność za dar Eucharystii. W największej w Nowym Sączu procesji uczestniczy kilka sądeckich parafii. Msza święta rozpocznie się o godzinie 9.00 w Bazylice świętej Małgorzaty.

– Bezpośrednio po Mszy około godziny 9:30 wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy na sądeckim rynku – tłumaczy ksiądz Jerzy Jurkiewicz, proboszcz parafii świętej Małgorzaty. – Ołtarze będą budowane przez parafię świętego Kazimierza, Ducha Świętego oraz kongregację kupiecką – dodaje.

Wezmą w niej udział poczty sztandarowe, a dzieci będą sypać kwiaty. Podczas Mszy świętej nie będzie kazania. – Jest to jedna centralna procesja w Nowym Sączu, po niej przed sądeckim ratuszem wygłoszone zostanie kazanie – wyjaśnia jezuita Józef Polak, proboszcz parafii Ducha Świętego w Nowym Sączu.

Również o godzinie 9.00 rozpocznie się Msza święta w parafii Matki Bożej Niepokalanej, a bezpośrednio po niej wierni wyruszą na procesję. – Pójdziemy ulicami Królowej Jadwigi, przez most 700-lecia, Prażmowskiego, Nadbrzeżną, Szarych Szeregów i Armii Krajowej. Procesja zakończy się na placu sportowym – tłumaczy proboszcz ksiądz Kazimierz Markowicz.

O tej samej porze w procesje wyruszą wierni z parafii Matki Bożej Bolesnej w Nowym Sączu-Zawadzie. Wierni przejdą ulicą Nawojowską w kierunku skrzyżowania z al. Piłsudskiego i z powrotem do świątyni.

W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa procesja ruszy po Mszy o 9:30. Trasa wiedzie przez ul. Kolejową, Sienkiewicza, Zygmuntowską i z powrotem na plac kościelny.

Parafia świętego Wawrzyńca w Nowym Sączu organizuje procesję po Mszy o godzinie 10:30. Trasa będzie wiodła ulicą Biegonicką i Elektrodową.

W parafii pod wezwaniem świętego Jana Pawła II, procesja wokół kaplicy będzie po Mszy o godzinie 16:30.

We wszystkich parafiach, procesje będą się odbywać jeszcze przez całą oktawę Bożego Ciała.

Posłuchaj:
ks. Jerzy Jurkiewicz
ks. Józef Polak
ks. Kazimierz Markowicz
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Otwórz serce dla Leonka - charytatywny koncert w Tuchowie
play
Słowo za słowo (M) - Seweryn Partyński
play
Słowo za słowo(NS) - Łukasz Smetana
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN