Czy program 500 plus jest zagrożony, jakie jest stanowisko partii w sprawie ochrony życia i czym powinien się zająć rząd [WIDEO][ZDJĘCIA]

11.10.2019

Między innymi na takie pytania odpowiadali uczestnicy radiowej debaty parlamentarnej w RDN. Najwięcej emocji wzbudziły jednak wzajemne pytania kandydatów do siebie oraz podsumowanie dyskusji.

Trzeba rozważyć czy wrócić do pomysłu zaostrzenia ustawy aborcyjnej – mówił szef okręgu PiS, Włodzimierz Bernacki.

– Ja jestem po pierwsze za rozwiązaniami, które obowiązują, ale uważam również, że powinniśmy pójść o krok dalej i zastanowić się nad zaostrzeniem prawa aborcyjnego w kwestii uniemożliwiania aborcji z powodów eugenicznych.

Brak podjęcia tematu zaostrzenia prawa aborcyjnego w mijającej kadencji wytykał partii rządzącej szef ludowców, Władysław Kosiniak – Kamysz.

Jego zdaniem jednak, to nie czas na zmianę ustawy.

– Przy tych rozgrzanych dzisiaj emocjach, które mocno dzielą Polaków, zachowanie rozwiązania, które jest jedyne możliwe. Chciałbym, żebyśmy kiedyś na poważnie podeszli do debaty na temat aborcji eugenicznej.

Jestem za utrzymaniem status quo – mówił z kolei kandydat Koalicji Obywatelskiej, były starosta bocheński, Jacek Pająk.

– Wydaje się, że akceptacja dla tego rozwiązania, które obowiązuje, jest też pewnym elementem budowania zgody społecznej, który powinien być ponad podziałami i nie być przedmiotem takiego zacietrzewienia i takiej agresji.

Zdecydowanie o konieczności zaostrzenia prawa aborcyjnego mówią natomiast przedstawiciele Konfederacji, którzy wywodzą się ze Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin.

 

Posłuchaj:
Włodzimierz Bernacki
Władysław Kosiniak - Kamysz
Jacek Pająk
Dorota Kunc
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Korta
play
Słowo za słowo(NS) - Grzegorz Tabasz
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN