Projekt łącznika al. Tarnowskich z Tuchowską ma być gotowy jeszcze w tym roku

12.11.2020

Jak zapewnia Zarząd Dróg i Komunikacji, prace są zaawansowane.

Miasto czeka jeszcze na złożenie przez kolej dokumentacji z inwentaryzacji powykonawczej przy al. Tarnowskich, która jest potrzebne do realizacji całego projektu nowego łącznika.

Część projektowa, która nie jest związana z al. Tarnowskich, jest już na ukończeniu – mówi zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji, Adam Gurgul. – Część projektu jest już złożona. W zeszłym tygodniu wykonawca dokumentacji projektowej przedłożył do Zarządu Dróg i Komunikacji dokumentację i teraz trwa jej weryfikacja. Natomiast jeśli chodzi o drugą część dokumentacji – związaną z obszarem inwestycji, którą wykonywała PKP, chodzi o al. Tarnowskich – wykonawca czeka na możliwość uzyskania dostępu do materiałów inwentaryzacyjnych związanych z realizacją tego zadania i na bazie tego będzie mógł kontynuować dalsze prace projektowe.

Długo zapowiadanego łącznika nie mogą się doczekać mieszkańcy i kierowcy.

– Brakuje dokończenia, bo to miało być połączone z Tuchowską. To jest na razie droga donikąd, jedynie dla nas mieszkańców jest dobra, dopiero jak zrobią połączenie z Tuchowską, to będzie dopiero coś dobrego dla kierowców.

Kiedy powstanie łącznik z rondem i wiaduktem wzdłuż torów? Tego jeszcze nie wiadomo, bo miasto będzie starać się o dofinansowanie do jego budowy.

Posłuchaj:
Adam Gurgul
Kierowcy
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN