Projekt remontu Stadionu Miejskiego do poprawy. Przebudowa w tym roku nie ruszy

04.06.2020

Urząd Miasta Tarnowa zwraca dokumentację do projektanta. Chce, żeby wprowadził tańsze rozwiązania niektórych prac.

– Doszliśmy do wniosku, że pewne rozwiązania są nie najbardziej optymalnymi rozwiązaniami podwyższającymi koszty. W związku z tym wysyłamy na bieżąco wszystkie uwagi naszym inspektorom, którzy pracują nad weryfikacją tej dokumentacji i będziemy ją optymalizować. Będziemy przyjmować rozwiązania niekoniecznie gorsze, ale obniżające koszt zakładany na podstawie kosztorysu. Dotyczy to np. drenażu boiska, kanalizacji sanitarnej, opadowej, retencji wód. Są to rzeczy wpływające dość znacznie na koszty – rzędu czasem kilku milionów zł, stąd pewne rozwiązania będziemy się starali poprawić, żeby koszty ostateczne były niższe – mówi dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej, Rafał Nakielny.

Na ten rok na stadion miejski jest zabezpieczone tylko 100 tys. zł.

Już wiadomo, że prace także w tym roku nie ruszą. Ma być gotowa jedynie dokumentacja z podziałem przebudowy na etapy oraz pozwolenie na budowę.

Przypomnijmy, pierwszy przetarg przebudowy stadionu przyniósł oferty minimalne na 90 milionów zł, czyli dwukrotnie przewyższające planowany wydatek.

W projekcie wprowadzono więc częściowe ograniczenia. m.in. zmniejszono liczbę skyboxów dla VIP-ów do jednego poziomu trybuny głównej.

Posłuchaj:
Rafał Nakielny
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marcin Kiwior
play
Słowo za słowo(NS) - Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN